DESIGNED BY MIXWEBTEMPLATES

Experiment ALICE

ALICE je experiment na urychlovači LHC v CERNu navržený primárně pro studium srážek těžkých jader. Cílem experimentu je studovat podmínky při tzv. Velkém třesku,...číst dál.

Experiment ATLAS

ATLAS je největší experiment na urychlovači LHC v CERNu. Jeho hlavním posláním je studovat proton-protonové srážky při vysokých energiích a pátrat po Higgsově bosonu... číst dál.

Experiment STAR

Na urychlovači RHIC v Brookheaven National Laboratory je umístěn experiment STAR, ve kterém se měří srážky deuteronu a zlata a srážky jader zlata navzájem...  číst dál.

Úspěch Gyulnary Eyyubovové a Lukáše Kramárika na ICNFP 2015

ICNFP2015

Koncem srpna se na Krétě konala International Conference on New Frontiers in Physics (ICNFP 2015). Přednášeli zde také zástupci naší fakulty, jmenovitě prof. Igor Jex (úvodní přednáška konference), Dr. Jaroslav Bielčík, Dr. Gyulnara Eyyubova a Dr. Olga Rusňáková (pozvanou přednášku za experiment STAR). V paralelních sekcích dále vystoupil Ing. Michal Jex a Ing. Katka Gajdošová. V posterových prezentacích nás reprezentovali Bc. Jindrych Lidrych a Bc. Lukáš Kramárik, který společně s Dr. Gyulnarou Eyyubovovou získal ocenění za nejlepší poster konference !

Koncem srpna se na Krétě v OAC Kolymbari konal 4. ročník mezinárodní konference International Conference on New Frontiers in Physics (ICNFP 2015). Na této konferenci se naše fakulta představila hned několika výraznými úspěchy. Úvodní  přednášku konference přednesl prof. Igor Jex a další plenární přednášky přednesly Dr. Jaroslav Bielčík, Dr. Gyulnara Eyyubova, pozvanou přednášku za experiment STAR pak přednesla Dr. Olga Rusňáková. V paralelních sekcích dále vystoupil Ing. Michal Jex a Ing. Katka Gajdošová. V posterových prezentacích nás reprezentovali Bc. Jindrych Lidrych a Bc. Lukáš Kramárik.  Spoločný poster Lukáše Kramárika a Gyulnary Eyyubovové s názvem "Performance of the ALICE secondary vertex b-tagging algorithm" o studiu b-jetů v experimentu ALICE, zaujal hodnotící porotu a byl slavnostně vyhlášen za nejlepší poster konference (PDF). Jedná se již o třetí podobný úspěch našich studentů během tohoto léta a svědčí o jejich mimořádné kvalitě a pracovitosti. Gratulujeme a děkujeme všem zúčastněným za výbornou reprezentaci naší fakulty.

 

LHC status

LHC status

ATLAS Live

ATLAS Live

Jaderka.cz

Přihlásit se

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me